Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

×

Uyarı

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/wwwbetakazan/public_html/images/ ×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/

Isı yada buhar üretmek için kazanlarda katı yakıtların kullanılması, petrol ürünü olan sıvı yakıtlara oranla çok daha ekonomik olmaktadır. Yakıt olarak yerli üretim kömür veya işletmelerden yan ürün olarak açığa çıkan diğer katı yakıtların kullanılması işletmeye ek bir gelir sağladığı gibi ülkemizeden de petrol için çıkacak dövizde tasarruf sağlamaktadır.

Sıvı veya gaz yakıtlar yakmak üzere dizayn ve imal edilen kazanlarda, katı yakıtlar yakılması söz konusu olduğunda öncelikle yanma hacimleri bakımından yetersiz kalmaktadırlar.
Ön ocaklı kazanlar, kömür, talaş, odun parçaları, ayçiçeği kabuğu, prina,fındık kabuğu, vb. katı yakıtlar ile buhar veya ısı üretiminde kullanılırlar.

Talaş yakıtlı kazanlar ile işletmenizde imalat sonucu açığa çıkan parça odun,ahşap talaşı,mdf tozu,papel gibi ekonomik değeri olmayan fabrika atıkları ile ucuz,güvenli enerji (sıcak su, kızgın su, kızgın yağ, buhar) elde edilmektedir.

Talaş yakıtlı kazanlar yüksek mekanik dayanıklılık ve büyük yanma hacmi, yüksek alümina refrakter astarlı yanma odası özellikleri ile aşırı nemli talaşları verimli şekilde yakabilmektedir.

Yüksek alümina karışımlı refrakter malzeme ile yanma için gerekli olan yüksek ortam sıcaklığı ve ısıl radyasyon sağlanmaktadır.
CO (Karbonmonoksit) emisyonunun düşük olması için, yanma hücresine uygun noktalardan sekonder hava verilerek,tam yanma sağlanmaktadır.

Parça odun yada buna benzer iri malzemenin manuel olarak yüklenmesi için ayrıca bir kapak bulunmaktadır.

Bunker altında bulunan frekans invertörlü rotary valf ile talaş besleme kapasitesi ayarlanarak,besleme helezonuna aktarılır. Talaş helezon vasıtası ile yakma teknesine taşınır ve burada yanar. Yakma teknesi özel kesitli, hava nozullu döküm ızgaralar ile donatılmıştır. Yanma havası fanı vasıtasıyla kanallardan yakma teknesine basılan hava; döküm ızgara nozullarından çıkarken yarattığı basınç etkisiyle talaş ile pulverize edilerek etkin bir yanma sağlanmaktadır.

{gallery}urunler/kazanlar/talasyakitli{/gallery}